Hírek
Hírek : Az egygólos győzelem kevés volt a továbbjutáshoz

Az egygólos győzelem kevés volt a továbbjutáshoz

2005.07.29. 16:30

Csapatunk hiába nyert idegenben 2-1-re az MTZ Ripo Minszk ellen az UEFA Kupa első selejtező fordulójának visszavágóján, a fehérorosz együttes 3-2-es összesítéssel bejutott a következő körbe.Forrás.ftc.hu

Az első játékrészben mi voltunk az aktívabbak, a fehéroroszok elsősorban arra koncentráltak, hogy ne kapjanak gólt, ellentámadásokra csak elvétve vállalkoztak.
Előttünk már az első tíz percben több ígéretes lehetőség adódott, mint az Üllői úti első meccsen 90 perc alatt.
Sorra rúgtuk a szögleteket és a 45. percben Lipcsei jól eltalált távoli lövésével a vezetést is megszereztük (0-1).
Sajnos a második játékrész gyors hazai góllal indult és ez a találat minket zavart meg jobban. A hazaiak bátran kitámadtak, nekünk is támadnunk kellett, ezért élvezetes, nyílt volt a találkozó, mindkét oldalon adódtak komoly helyzetek.
A minszkiek sok apró szabálytalansággal próbálták széttördelni a játékot, mi pedig hagytuk magunkat provokálni, ezért a játékrész közepén az indulatoké volt a főszerep, ami természtesen a házigazdáknak kedvezett.
Az utolsó 20 percben Nógrádi és Szalai beállításával próbáltunk még támadóbb szellemben futballozni, ezáltal azonban a hazaiak előtt is több hely maradt a gyors kontrákra, és ez hazai helyzetekkel is járt, szerencsére góllal nem.
A 90. percben Rósa remek egyéni alakítással szerezte meg a győztes gólunkat, a továbbjutáshoz azonban még egy találat kellett volna, erre azonban nem maradt idő.
A két mérkőzés egyetlen pozitívuma számunkra az, hogy a visszavágón végülis sikerült a győzelem, és ezzel további UEFA-pontokat szereztünk a magyar labdarúgásnak. Hogy a továbbjutás már az első meccsen elúszott, vagy a mai mérkőzés néhány számunkra kritikus pillanatán múlott, azt nehéz eldönteni, erre nem is vállalkoznánk. Csupán annyi bizonyos, hogy a tavalyi UEFA Kupa-csoportkör után idén az első selejtezőkört sem sikerült túlélni, és azt is fájó megállapítani, hogy a 180 perc alatt időnként meglehetősen szerény képességűnek - ám annál lelkesebbnek - tűnő, javarészt fiatalokból álló minszki gárda (amelynek átlagéletkora ezúttal 4,5 évvel volt kevesebb, mint a miénk) nem érdemtelenül jutott tovább története során első nemzetközi párharcából. Az európai porondtól így sajnos korán elbúcsúztunk, a mieink a folytatásban most már (a Magyar Kupa-sorozatból való kizárás miatt) kizárólag a bajnokságra koncentrálhatnak, reméljük, az idényből hátralévő 30 tétmeccsen bőven lesz még okunk az örömre. Először már most vasárnap este, a Fehérvár ellen.