Hírek
Hírek : Ezt is megértük: kikaptunk a máltaiaktól

Ezt is megértük: kikaptunk a máltaiaktól

2006.10.12. 16:05

www.nso .hu A máltai és a magyar labdarúgó-válogatott egymás elleni mérkőzéseinek 1972. január 12. óta íródó történetében először esett meg, hogy az apró szigetország együttese legyőzte a mieinket. A La Vallettában ma este megrendezett Európa-bajnoki selejtező a hazaiak 2-1-es sikerét hozta, négy mérkőzésből ez volt Bozsik Péter csapatának harmadik veresége a sorozatban.

Azt is meg kellett érnünk, hogy a kilencedik Málta–Magyarország – vagy ha úgy tetszik: Magyarország–Málta – összecsapáson megvertek bennünket a máltaiak. Az eddigi nyolc összecsapáson hatszor a magyarok nyertek, kétszer volt döntetlen az eredmény, most azonban már a vereség rovatba is került egy strigula, La Vallettában ugyanis 2-1-re kikapott Bozsik Péter szövetségi kapitány együttese.

Bár lehetett mondani, hogy izgalmas mérkőzést játszott a máltai együttessel a magyar válogatott, ez azonban elsősorban a mieink kritikája.

A csapat hibát hibára halmozott ezen a találkozón, és a védelem, valamint a középpálya enyhén szólva sem állt biztos lábakon. A világranglista 144. helyén álló hazaiak rendre remekül kontrázták meg a magyar támadásokat, mindkét góljukat gyors ellentámadásból szerezték.
Kezdődött a 13. percben, amikor Michael Mifsud tört be jobbról a büntetőterületre, Juhász orra bukott mellette, így a csatár tiszta lövőhelyzetbe került. Jobbal a keresztléc és a bal kapufa találkozását találta el, ahonnan a labda lepattant középre, ott érkezett Andre Schembri, és a hálóba pofozta (1-0).

Szerencsére gyorsan egyenlített a Bozsik-csapat. A 19. percben Huszti mintaszerűen adott be balról, Torghelle Sándor megelőzte a kapust és Luke Dimechet is, és a rövid saroknál a kapu bal oldalába fejelt (1-1).

Torghelle Sándornak több mint egy év után ez volt az első találata a nemzeti együttesben, legutóbb 2005. szeptember 3-án, éppen a Málta elleni, 4-0-s győzelemmel véget ért meccsen szerezte az első magyar gólt.

A 38. percben Vanczák követett el hatalmas hibát: lassú volt, így hát visszarántotta a gólhelyzetben kitörő Mifsudot, így jogosan állította ki Ver Eecke, a belga játékvezető.
A piros lapos jelenetet két máltai ziccer követte, de szerencsénkre elügyetlenkedték a lehetőségeket a hazaiak.

Viszont a félidő hajrájában Szabics megszerezhette volna a vezetést a mieinknek, de ugyanolyan pocsék megoldást választott, mint kollégái az ellenoldalon.

A szünetet követő hetedik percben megszületett az újabb máltai találat, amelynél csődöt mondott a magyar lestaktika és Király Gábor is.

A magyar kapus kevés meggyőződéssel és önbizalommal futott ki, hogy elrúgja a labdát Andre Schembri elől, de nem találta e, így a hazaiak csatárának nem volt más dolga, mint hogy a hálóba passzoljon.

A hátralévő időben is a máltaiaknak volt több lehetőségük, akik végül – azt kell mondanunk – megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, és ezzel történetük során először győzték le a magyarokat.
C-CSOPORT, 4. JÁTÉKNAP:
MÁLTA – MAGYARORSZÁG 2-1 (1-1)
Helyszín:La Valletta
Nézőszám: 4000
Játékvezető: Johny Ver Eecke (belga)
Asszisztensek: Danny Huens, Vincent Despiegeleer (belgák)
Dusan Fitzel Bozsik Péter
Gólszerző: André Schembri (13., 52.) ill. Torghelle (19.)
Csere:Mallia helyett 17 Andrew Cohen, André Schembri helyett 14 Terrence Scerri (73.), Agius helyére 15 Pullicino (83.) ill. Leandro helyett 18 Kiss Zoltán (46.), Szabics h. 17 Czvitkovics (59.), Fehér h. 14 Halmosi (77.)
Sárga lap: Sammut (87.)
Kiállítás: Vanczák (38.)